Hakkında

Aldığım mimarlık eğitimi, dünyaya farklı perspektiflerden bakılabileceğini öğretti bana. Tabii bunu sadece öğrenmek yetmiyordu, yaşarken uygulamakta gerekiyordu.

Bu sektörde çalıştığım 17 sene içinde mimarlık ve inşaatın akla gelen birçok alanında çalıştım. Ofisten şantiyeye, tasarımdan imalata, evinden hastanesine farklı ortamları ve alanları deneyimleme şansım oldu.  Ve bunları yaparken sadece Türkiye’de değil, Afrika, Amerika ve Karayipler gibi farklı ülkeleri ve farklı kültürleri de deneyimledim. Tüm bu süreç içinde yaşadıklarımı yazarak paylaşmaya çalıştım.

Oğlumun doğumu ile aktif iş hayatına bir süreliğine ara verdim ve bu süre içinde çocuk odaları için tasarımlar yapmaya başladım. Kaan’nın etrafındaki birçok şeyin farkına vararak hayatı deneyimlemesi ve geçirdiği her anın değerini bilmesi için uğraşırken, bende hayata farklı bir göz ile bakmaya başladım.

Mimarlık yapmanın, farklı kültürlerin içinde varolmanın ve küçük bir insan ile yaşamanın getirdiği farkındalık ile etrafıma naif ve temiz bir gözle bakıp, bunu yazıya yansıtmaya çalışıyorum.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s